پرین پرواز

جاذبه های گردشگری


کازان شهر مذاهب مختلف

امروزه کازان به طرز عمیقی با ترکیب اعتقادات دینی مردم گره خورده است.

زیباترین ساحل پرتغال ، مارینیا

ساحل مارینیا یکی از زیباترین و زیباترین سواحل اقیانوس اطلس در پرتغال است.

قصر الجعفریه اسپانیا معروف به قصر شادی

قصر الجعفریه بازمانده باشکوه هنر معماری اسلامی در اندلس قدیم، شما را با طاق و قوس‌های پیچیده و حیرت انگیزش به ساعت‌ها تماشا وا می‌دارد. وقتی به شهر زاراگوزا (Zaragoza) در اسپانیا سفر می‌کنید، نباید دیدن قصر الجعفریه، پربازدیدترین مکان تاریخی این شهر را از دست بدهید. قصر الجعفریه بنایی بیش از یک قلعه مستحکم یا کاخ اسلامی است و زیبایی تزئینات آن بازدیدکننده‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. الجعفریه از بهترین نمونه‌های یک بنای تاریخی مدجّن (سبک معماری تاثیر گرفته از هنر مراکش) و با معماری بی‌نظیر است.

مجسمه گردون فرانتس کافکا

این مجسمه گردون و صیقلی در یک مرکز خرید شلوغ در پراگ قرار دارد. مجسمه ی چهره ی فرانتس کافکا، نویسنده ی چکوسلواکیایی، از چهل و دو سطح متحرک در یازده متر ارتفاع (به وزن 45 تن) تشکیل شده است. معمار این اثر دیوید سرنی می باشد. در سال ۲۰۱۴ ساخت آن به پایان رسید.

دهکده پورتوفینو ایتالیا

دهکده پورتوفینو که در شمال غربی ایتالیا واقع شده است یک دهکده ماهیگیری و تفرجگاه گردشگری است.

عجایب هفتگانه طبیعی دنیا

برای انتخاب عجایب هفتگانه طبیعت حدود ۳۰۰ مکان از جاذبه‌های طبیعی سراسر دنیا توسط مردم پیشنهاد شده‌اند تا در رقابت «عجایب هفتگانه طبیعی» دنیا شرکت کنند. سایت بنیاد عجایب هفتگانه برای حفظ جاذبه‌های طبیعی از خطر و حمایت از آن‌ها رای‌گیری‌ای در سال ۲۰۰۹ برگزار کرد که غار علی صدر همدان و قله دماوند از سوی ایران نیز در میان کاندیدها بودند.

حقایق جالب درباره فرانکفورت

فرانکفورت (به آلمانی: Frankfurt am Main)، با جمعیت ۶۹۱٬۵۱۸ نفر، بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن در آلمان و پنجمین شهر بزرگ آلمان می‌باشد. این شهر به مدت پنج قرن شهر آزاد فرانکفورت نام داشت.

تاور بریج لندن

تاور بریج به معنای پل برج نام یکی از مشهورترین سازه‌ها و پل‌های لندن، پایتخت انگلستان است که بر روی رود تایمز ساخته شده‌است.