پرین پرواز

جزیره کوتائو تایلند ، قطب غواصیجزیره کوتائو تایلند ، قطب غواصی

کو تائو جزیره ای در خلیج تایلند می باشد که به خاطر زیبایی حیرت انگیزش زبان زده مردم محلی تایلند و تورسیت های این کشور شده است .

اگرچه که جزیره کو تائو از سواحل دیدنی تایلند محسوب میشود اما در چند سال گذشته تعداد زیادی از خارجیان در جزر و مد ساحل کشته شده اند ، از این رو کو تائو ، این جزیره بهشتی و مهمترین قطب غواصی تایلند در حال حاضر به جزیره مرگ مشهور شده است. با توجه به اتفاقات اخیر ، گردشگران تور تایلند پیش از اینکه به بازدید کو تائو تایلند بروند ، امنیت و بی خطر بودن جزیره را جویا می شوند ، آیا جزیره تائو آرام و امن می باشد. ؟

از سال 2014 که 4 جنازه در جزیره پیدا شد و 2 قاتل در جزیره بعنوان مجازات اعدام شدند. هانا ویریج 23 ساله و دیدوید میلر 24 سالهدر رزو 15 سپتامبر 2014 هنگامی که قدم زنان از ساحل عبور میکردند به قتل رسیدند و قاتلین آنها اعدام شدند. از آن پس جزیره مرود بحث و اختلاف نظر قرار گرفت که آیا پرونده قاتلین جزیره به درستی مورد بررسی قرار گرفت و یا خیر .

با همه اینها جزیره کو تائو تایلند هنوز مقصد مهمی برای توریستان تور تایلند است و بعنوان جزیره ایی کوچه ، زیبا و مقصدی عالی برای غواصی و تماشای دنیای زیر آب شناخته می شود. در واقع غواصی یکی از مهمترین جاذبه های این جزیره است اما تنها جاذبه جزیره نیست.

ساختمان های مشهور شهر و مراکز خرید زیبایی در جزیره وجود دارد که در آنها میتوانید سوغاتی های منحصر به فردی به عنوان کادو و یادبود تهیه کنید. بعضی از مردم بر این اعتقادند که زیبایی های دنیا زیر آب تائو ، از زیبایی های روی آب آن بیشتر است و شهرت زیبایی زیر آب آن در عرض 35 سال توریست های خوش ذوق و خوش سلیقه زیادی را از سرتاسر دنیا به خود کشانده است.

جالب است بدانید که تائو تا اواخر دهه 1940 عمدتا ساکن نبود و در اوایل دهه 1980 آماده سکنی شد. از زمان قابل سکنی شدن جزیره به بعد محبوبیت این جزیره دو چندان شد.