پرین پرواز

کندی ، قطب مذهبیکندی ، قطب مذهبی

شهر کندی به عنوان قطب مذهبی در سریلانکا میباشد

کندی یکی از قطب های مذهبی سریلانکا است زیرا یکی از مهمترین معابد بودایی جهان یعنی معبد دندان بودا در کنار دریاچه زیبای این شهر قرار دارد. شهر زیبای کندی یکی از جذابترین مکانهای گردشگری اسن کشور محسوب میشود. این شهر در 120 کیلومتری کلمبو پایتخت سریلانکا واقع شده است و 120 هزار نفر جمعیت دارد. آب و هوای بسیار مناسب ، ویژگی های طبیعی و خیره کننده و نیز حضور پر تعداد گردشگران خارجی برای دیدن کندی این شهر را به یکی از گرانترین شهرهای سریلانکا تبدیل کرده است . همچنین بعنوان پایتخت قدیم سریلانکا همواره مورد توجه گردشگران بوده است . در این شهر معبدی بنام دالادا ماگی گاوا وجود دارد که دندان مقدس منسوب به بودا در آن نگهداری میشود و به همین سبب این معبد از قداست خاصی نزد بوداییان سریلانکا و جهان برخوردار است . این معبد در سال 1593 میلادی توسط یکی از پادشاهان سریلانکا ساخته شده و طی سالهای بعد نیز بناهای دیگری نیز به آن اضافه شده است . در نزدیکی این معبد موزه ای وجود دارد که پیکر مومیایی شده فیلی عظیم الجثه در آن نگهداری میشود. این موزه و نیز هزینه مومیایی کردن این فیل توسط یک فرد ثروتمند 55 سال پیش صورت گرفته است . در این موزه تصاویری از مراحل مومیایی کردن این فیل برای مشاهده مراجعه کنندگان نصب گردیده است . از کندی بعناون شهر جشنواره های باشکوه نیز نام برده میشود. در این شهر سالانه چهار جشنواره برگزار میشود که معروفترین و جالبترین آنها اسالا (esala perahera) نام دارد. در این جشنواره که به مدت چهارصد سال در شهر کندی برگزار میشود ، جایگاه و محفظه ایی که دندان منتسب به بودا در آن قرار دارد، به دور شهر گردانده میشود. مردم این شهر نیز ضمن پوشیدن لباس های سنتی حمل مشعل با شرکت در این جشنواره به شادمانی میپردازند. حضور بش از یکصد راس فیل تزیین شده شکوه خاصی به این جشنواره سنتی میدهد. باغ سلطنتی در شهر کندی یکی از سه باغ مشهور در سریلانکا و از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر است. این باغ زیبا در منطقه پرادانیا قرار دارد و مسئولیت نگهداری آن بر عهده وزرات کشاورزی سریلانکاست. همچنین در این باغ درختانی که توسط سران، رهبران و مقامات مختلف جهان در سفر به سریلانکا کاشته شده است ، مشاهده میشوند. این شهر مرکز خرید بهترین صنایع دستی ، حکاکی ، حجاری و صنایع چوبی و ظروف برنجی است.

از دیگر جاذبه های شهر کندی که به حتم باید از آن دیدار داشت ، باغ گیاه شناسی آن است که با جمع کردن گونه های مختلف گیاهان در یک جا میتواند هزاران گردشگر را به خود جذب کند. شهر کندی به طور تقریبی در مرکز سریلانکا واقع شده و اینجا جایی است که ارتفاعات این کشور قرار دارد و همین موضوع باعث شد که تا مدتهای مدید این ظهر از گزند استعمار به دور باشد و با مقاومت پادشاهان کندی این قسمت از آخرین بخش هایی بود که فتح شد، در عین حال به دلیل موقعیت نیمه کوهستانی این شهر بیشتر مزارع چای و از بهترین نوع آن در اطراف این شهر واقع اسن پس دست به کار شوید و در کنار بازدید از کارخانه ها و مزارع چای لیست طسوغات خود را با معروفترین سوغات این کشور کامل کنید.

اگر موسیقی دوست هستید و دوست دارید رقص های محلی را هم ببینید کندی جای مناسبی است در کنار دریاچه این شهر سالنی قرار دارد که هر روز بعد از شهر با پرداخت مبلغی بعنوان ورودیه میتوانید برای دیدن رقص بومی نواحی مختلف سریلانکا به انجا بروید در بسیاری از این رقص ها از صورتکهای مختلف استفاده میشود که هر یک نماد بخصوصی است و هر یک از رقصها نیز برای خودد اسمی دارد جالب است که بدانید در سریلانکا سعد و نحس ایام و روزها بسیار جدی گرفته میشود و جشنها و مراسم های مهم مثل مراسم ازدواج و با هماهنگی با فردی پیشگو و ستاره شناس و با تعیین وقت او انجام میگردد ، در عین حال ماه کامل در اندیشه های بودایی مهم است پس در این روزها در سراسر مناطق بودایی نشین روز است و مردم روز تعطیلی دارند . کندی ، قطب مذهبی