پرین پرواز

کشور سوئیسکشور سوئیس

این کشور چیزی فراتر از شکلات های معروف اش دارد. از رشته کوه های آلپ و پارک ملی سوئیس گرفته تا دریاچه ی ژنو و شهر دو هزار ساله زوریخ ، تعدادی جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی این کشور محصور در خشکی ، بی نهایت است.

همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا نتوانید از دیدن این کشور زیبا ، حتی برای یک بار در تمام طول عمر ، بگذرید. تاریخ سوئیس به حدود 150.000 سال قبل باز میگردد.تخمین زده می شود که قدیمی ترین شهرک کشاورزی یافت شده در این منطقه به 5300 سال قبل از میلاد تعلق دارد. la tene یکی از اولین یکی از اولین فرهنگ هایی است که در این منطقه شکوفا شده و در طول عصر آهن در حدود سده ی پنجم قبل از میلاد توسعه یافته است. هلوتی ها یکی از مهمترین قبایل سلطنتی در سوئیس بودند اما در جریان جنگ bibracte ارتش روم به رهبری ژولیوس سزار آنها را شکست داد. پایتخت آن برن است و واحد پول رسمی آن فرانک است. نزدیک به هفتاد درصد این سرزمین را کوه های سر به فلک کشیده پوشانده است و که 60 درصد این منطقه ی کوهستانی آلپ واقع است. سوئیس با مساحت 41.283 کیلومتر مربع کشور کوچکی به شمار میرود و توسط 5 کشور فرانسه ، آلمان ، اتریش ، ایتالیا و لیختن اشتاین احاطه شده است.

5 شهر مهم سوئیس عبارتند از : بازل ، ژنو ، برن ، لوزان و زوریخ. این کشور 26 کانتون دارد . 17 بخش آن به زبان آلمانی و االی 4 کانتون غربی یعنی ژنو ، نوشاتل ، ژورا و کانتون به زبان فرانسوی صحبت میکنند. ایتالیایی نیز زبان چهار منطقه ی جنوبی در کانتون گروبوندان و تیچینو است.