پرین پرواز

کتابفروشی للو پورتو پرتغال



کتابفروشی للو پورتو پرتغال

كتابفروشي للو پورتو در پرتغال یکی از کتاب فروشی های زیبای جهان می باشد.

همین که قدم در داخل این بنا بگذارید معماری بی‌نظیر به همراه تزئینات گوناگون نظر شما را به خود جلب می‌کند. سقف شیشه‌ای کتابخانه دارای جزئیات طرح های سبک نئوگوتیک بوده و از رنگ‌های قرمز و آبی در آن استفاده شده است. ساختمان از دو طبقه تشکیل شده که توسط پلکان سرخ رنگ مارپیچی به هم متصل گردیده است.

کتاب فروشی للو و ایرمائو با نمای بسیار زیبای نئوگوتیک، هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند؛ جایی که می‌توان دو پیکره نقاشی شده اثر خوزه بیلمن (José Bielman) را دید که ترکیبی از علم و هنر را به نمایش می‌گذارند. اما این نما با تمام شکوه و زیبایی در مقایسه با محوطه درونی -اثر «خاویر استیوز»- هیچ نیست. این بنا در سال 1906 میلادی با هدف استفاده جامعه پرتغالی - برزیلی ساخته شد. بسیاری از افراد مشهور آن سال‌ها در این مکان گرد هم آمدند که در میان آن ها، «گوئرا خونکرو نویسنده مشهور پرتغالی نیز حضور داشت.

تنها پنج دقیقه پیاده‌روی از مرکز شهر پورتو، شما را به ساختمان کتاب فروشی للو و ایرمائو می‌رساند. همین که قدم در داخل بنا بگذارید، معماری بی‌نظیر به همراه تزئینات گوناگون، نظر شما را به خود جلب می‌کند. در کنار این تزئینات معماری، قفسه‌هایی را خواهید دید که از کتاب های گوناگون پر شده‌اند. این کتاب‌ها اغلب مجموعه‌های داستانی و غیرداستانی به زبان پرتغالی را شامل می‌شوند اما در بین آن‌ها می‌توان کتاب‌هایی به زبان‌های انگلیسی و فرانسه نیز یافت.

کتابفروشی للو پورتو پرتغال