پرین پرواز

پل معلق چارلز کونن کشور سوییسپل معلق چارلز کونن کشور سوییس

اما برخی عاشق اماکن تاریخی و بعضی ها سفر می کنند تا از دامان سبز طبیعت لذت ببرند، جایی می روند که از شلوغی و آلودگی ها دور باشند. معماری هستند، انتخاب با شماست که در میان این همه زیبایی و نعمت خداوند چه جایی را برای تفریح و گردش انتخاب می کنید، اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که همیشه و همه جا به دنبال تخلیه ی انرژی و اماکن هیجانی هستید امروز پیشنهاد فوق العاده ای برایتان داریم.

کارناوال این بار به یکی از شگفت انگیزترین مکان های جهان در سوئیس می رود؛ جایی که طولانی ترین پل معلق پیاده روی دنیا را در آن ساخته اند، پلی که می توانید روی آن قدم زده و حس ترس و هیجان عبور از فراز دره را با تمام وجود لمس کنید. مقصد ما پل چارلز کوونن در راندای سوئیس است. این پل در ژوئیه ی ۲۰۱۷ افتتاح گردید و همین موضوع باعث شده خیل عظیمی از گردشگران به سوی این پل زیبا رهسپار شوند.

اگر جرات پیاده روی، روی این پل را دارید، با ما همراه شوید در غیر این صورت هنگامی که شروع به راه رفتن کنید دیگر هیچ راه بازگشتی وجود ندارد و باید تا انتهای مسیر روی پل چارلز راه را ادامه دهید، همراه ما بمانید.

طولانی ترین پل معلق پیاده‌رو در جهان است.

این پل ۴۹۴ متر طول دارد.

عبور از آن بسیار هیجان انگیز و توصیف نشدنی است.

این پل در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده و در حال حاضر از محبوب ترین جاذبه های گردشگری سوئیس می باشد.

معرفی پل معلق چارلز کوون

طبیعت گردی در سوئیس حس و حال متفاوتی دارد، رشته کوه آلپ در میان این کشور قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا مکان منحصر به فردی برای ماجراجویان و کوهنوردان از سراسر جهان باشد.

با بازگشایی پل معلق چارلز کوونن حتی افرادی که به طبیعت گردی علاقه ای هم ندارند، راغب شده اند که به سوئیس بروند و هیجان و حس عبور از طولانی ترین پل معلق پیاده‌روی در جهان را از نزدیک لمس کنند. این پل معلق بین دو روستای زرمات (Zermatt) و گرچن (Grachen) و در بخش راندا (Randa) قرار گرفته است. پیش از ساخت این پل حدود ۳ الی ۴ ساعت طول می کشید که سوئیسی ها بین این دو روستا رفت و آمد کنند اما امروز پل چارلز باعث شده این فاصله تنها ۱۰ دقیقه زمان لازم داشته باشد. پیش از ساخت این پل، پل معلق دیگری در همین مسیر قرار داشت اما در سال ۲۰۱۰ میلادی به دلیل آسیب شدیدی که ریزش سنگ به آن وارد کرد، مسدود شد.

پل معلق چارلز در ژوئیه ی سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح شد و توانست با طول ۴۹۴ متر، رکورد طولانی ترین پل معلق پیاده‌روی جهان را از آن خود کند.

شاید تصور کنید که وزش باد، پلی معلق با چند صد متر طول و تنها ۶۵ سانتیمتر عرض را حتما تکان خواهد داد و منظره ی وحشتناکی می آفریند، اما سازندگان هوشمند چارلز کوون از ۸ تن کابل فلزی و تعداد زیادی تخته ی چوبی استفاده کردند تا تعادل این سازه حفظ گردد. همچنین تدابیر بسیاری برای حفظ امنیت افرادی که بر روی این پل قدم می گذارند هم در نظر گرفته شده است، اما باز هم با وجود امن بودن این پل، افراد بسیاری شجاعت قدم گذاشتن بر روی آن را ندارند.

عرض پل به اندازه ای است که تنها یک نفر می تواند از آن عبور کند. حال تصور کنید باید روی پلی قدم بزنید که حدود ۸۵ متر از سطح زمین بالاتر است و باید تنها و بدون هیچ کمکی راهتان را ادامه بدهید، نمی دانیم شما از آن دسته آدم های پر دل و جرات هستید یا ترس، اجازه ی عبور از این پل را به شما نمی دهد، اما ما پیشنهاد می کنیم دل را به دریا زنده و شانستان را امتحان کنید مگر هر کسی چند بار فرصت عبور از طولانی ترین پل معلق جهان را دارد؟

مناظر اطراف پل چارلز بسیار دیدنی هستند و شما می توانید قسمت زیبایی از رشته کوه آلپ را تماشا کنید به شرط این که از ارتفاع هراسی نداشته باشید.

بد نیست بدانید ساخت چنین پل غول پیکری ۷۷۵۵۹۴ دلار هزینه در برداشت و سوئیسی ها این مبلغ هنگفت را خرج کردند تا توریست ها را به سوی کشورشان بکشانند، شرکت سوئیس روپ (SWISS ROPE) مسئولیت ساخت این سازه ی زیبا را بر عهده داشت و توانست این پروژه را در چیزی حدود ۱۰ هفته به اتمام برساند.

هم اکنون این پل زیبا توانسته رکورد قبلی طولانی ترین پل جهان یعنی پل چانگ جیا جی به طول ۴۳۰ متر را بشکند، کارناوال قبلا به آن پل نیز سفر کرده است.