پرین پرواز

چندین حقیقت جالب در مورد پارک ملی پیلانسبرگچندین حقیقت جالب در مورد پارک ملی پیلانسبرگ

پیلانسبرگ تنها منطقه حفاظت شده ای است که در مجموعه ی محصور قلیایی قرار دارد.

پارک ملی پیلانسبرگ در داخل دهانه آتشفشان قدیمی قرار گرفته که خوشبختانه آتشفشان قدیمی قرار گرفته که خوشبختانه آتشفشان مدت زیادی است که خاموش است (آخرین فوران اتشفشان به 1200 میلیون سال قبل بر میگردد.)

در پیلانسبرگ آثار اقامت تسوانا (Tswana) )شاخه ای از مردم بانتوزیان در جنوب آفریقا) دیده می شود که قدمت آن به 1750 سال پس از میلاد بر می گردد اگر چه آثار بسیاری را نیز می توان در منطقه روستن یافت که قدمت

آن ها به 1300 سال پس از میلاد می رسد. جاهای مختلفی در سراسر پیلانسبرگ وجود دارد که مربوط به عصر آهن و سنگ می باشد و بیانگر حضور انسان ها در آن دوران است.

آیا تاکنون در مورد پروژه ی بزرگترین جابجایی جانوران شکاری در جهان شنیده اید؟ در اوایل دهه ی 80، بیش از

6000 حیوان از پارک های دیگر به پیلانسبرگ منتقل شدند.1.5 میلیون راند (واحد پول آفریقا) صرف حصار محوطه ی اطراف پارک شد، در حالی که 1.8 میلیون راند برای خواد جانوران هزینه شد.

امروزه تقریبا تمام گونه های جانوران جنوب آفریقا،از جمله شیر،فیل،بوفالو،پلنگ،گورخر،کفتار،زرافه،اسب آبی، کروکودیل و بیش از 350 گونه پرنده در این منطقه یافت می شود.

آوریل،مه،سپتامبر بهترین ماه های سال برای سافاری می باشد. در این ماه ها حیات وحش راحت تر دیده می شود زیرا پوشش گیاهی کمتری وجود دارد و حیوانات در اطراف رودخانه ها و آب چال ها جمع می شوند.همچنین شانس کمتری وجود دارد که در حین رانندگی در محوطه گرفتار طوفان شوید آسمان صاف و بیشتر در محوطه،گرفتار طوفان شوید آسمان صاف و بیشتر روزها آفتابی است همچنین پشه ها و حشرات کمتری هنگام شمارش ستاره ها شما را نیش می زنند.

پناهگاه منکوه (Mankwe) واقع در کنار سد منکوه (بزرگترین دریاچه در پیلانسبرگ) بهترین نقاط برای دیدن محوطه های مختلف از جمله محل فیل ها،کرگدن ها،شیرها، تمساح ها، پرندگان،آفتاب پرست ها و لاک پشت ها است، اما باید صبور باشید، چیزهای چشمگیر عاید کسانی می شود که صبور هستند.

سگ های وحشی آفریقایی در شکار موفق ترند.آن ها بارزترین شکارچیان افریقا هستند،میزان موفقیت شکار آنان 80% است که به مراتب 30% از میزان شکار شیرها بالاتر است.

متوسط سن شیرهایی که در پیلانسبرگ زندگی می کنند 12 سال است. کتیمتسی،شیر نری است که در "کوآمارتین" زندگی می کرد، به دلیل مرگش در سن حیرت انگیز 17 سالگی،ماه ها در سرتیتر خبرها بود.

در سفر اکتشافی آفریقا به همراه راهنما چیزهای بیشتری نسبت به سفر با وسیله نقلیه ی خودتان، خواهید دید.نگهبانان بهتر محیط پارک خود را می شناسند آن ها می دانند که کدام حیوان در کدام منطقه می ماند و برای چه مدت در اطراف پرسه می زند. همچنین اطلاعات زیادی در مورد تمام جنبه های طبیعت، از جمله پستانداران،پرندگان،خزندگان،حشرات،گیاهان، علف ها، خاک ودرختان دارند.

اصطلاح "پنج بزرگ" هیچ ارتباطی با اندازه ندارد،در اصل به زحمت و سختی شکار مربوط می شود که شامل پنج حیوان: شیر،پلنگ،کرگدن،فیل و بوفالوی آفریقایی است. این پنج نوع پستاندار بزرگ آفریقایی خطرناک هستند و آوردن آن ها به خانه توسط شکارچیان فاتح، شاهکار محسوب می شود. برخلاف باور عموم، کرگدن های سیاه جزو پنج بزرگ هستند، نه کرگدن های سفید اگر چه بسیار کوچک تر از کرگدن های سفید هستند (یک تن و یا بیشتر)، اما به دلیل طبیعت عجیبشان تیزبینی و حالت عصبانی شان بسیار خطرناک ترند.