پرین پرواز

هالونگ اعجازانگیزترین شهر آسیاهالونگ اعجازانگیزترین شهر آسیا

خیلی از آثاری که در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند، بیشتر مکان‌های تاریخی با قدمتی بسیار بالا و با معماری عجیب هستند.

جالبه بدانید دریاچه‌ها، تنگه‌ها و خلیج‌های انگشت شماری هم در این سازمان ثبت شده‌اند که چشم‌هر بیننده‌ای رو خیره و دهانشان رو از شدت بهت و حیرت باز می‌کند. یکی از خلیج‌های شگفت‌انگیزی که در یونسکو به ثبت رسیده است، خلیج هالونگ بی در ویتنام است.

خلیج هالونگ، یکی از شگفتی‌های طبیعی در شمال ویتنام و یکی از آثار شگفت‌انگیز یونسکو، در نزدیکی مرز ویتنام با کشور چین قرار دارد و به خلیج اژده‌های سقوط کرده معروف است. هر چند این اسم تا قبل از قرن نوزدهم در اسناد تاریخی ذکر نشده بود، اما داستان‌ها و افسانه‌های زیادی در موردش بر سر زبان‌ها بود. طبق گفته بعضی در این منطقه مارماهی بزرگی زندگی می‌کرد که هر چند وقت یک بار سر از آب بیرون می‌آورد و باعث وحشت مردم می‌شد حتی تعدادی از مردم محلی هم شهادت دادند که این مار ماهی رو دیده‌اند. عده‌ای هم صدای برخورد مهیب امواج به صخره‌های آهکی رو علت نام‌گذاری این جزیره به اژدهای نشسته یا سقوط کرده می‌دونن، بعضی از مردم محلی هم اعتقاد دارن این اسم افسانه‌ای به خاطر شکل ظاهری خلیج است. سال ۲۰۰۹ بنیاد عجایب هفت‌گانه، این خلیج رو به‌ عنوان یکی از جدیدترین عجایب هفت‌گانه طبیعت دنیا معرفی کرد.

چیزی که طبیعت این خلیج رو خیلی خاص کرده، تعداد زیادی غار‌ و ۱۶۰۰ جزیره کوچیک و آهکی آن‌ست که بعضی از اونا خالی از سکنه‌ هستند اما طبیعتی بسیار زیبا و فوق‌العاده جذابی دارند. بعضی از توریست می‌گویند، این منطقه بهشتی است که فقط در فیلم‌ها نمونه مشابه‌اش پیدا می‌شه.

البته اغراق هم نکرده‌اند، خلیج هالونگ در سال ۲۰۱۵ لوکیشن فیلم‌ معروف (Pan) بود و در تازه‌ترین تاریخ خود، امسال(۲۰۱۷) لوکیشن فیلم Skull Island بوده‌است.