پرین پرواز

جاذبه ها


بوتیک هتل های تفلیس

وقتی پای انتخاب هتل در شهر تفلیس میرسید دو گزینه برای انتخاب دارید اول اینکه هاستل های شهر را انتخاب کنید یا در لوکس ترین بوتیک هتلهای تفلیس اقامت کنید. در این مقاله چندی از بوتیک های شهر را معرفی می نماییم:

8 کاخ جذاب و دیدنی استانبول

معماری استانبول از مدرن تا سنتی تنوع بسیار شگفت انگیزی دارد. در این فهرست 8 کاخ باشکوه و دیدنی این شهر را که اکثرا توسط خانواده معروف بالیان طراحی شده اند را به شما معرفی میکنیم .

کلیسای کورا در استانبول

لیسای کورا ، نام کلیسایی تاریخی و زیبا در استانبول است که تاریخچه ای طولانی دارد و امروزه به موزه ی کاریه نبدیل شده و دیوارنگاری های جالبی از زندگی مریم مقدس گرفته تا معجزات عیسی مسیح را به نمایش میگذارد . کلیسای کورا در استانبول کلیسای ارتدکس یونانی است که آن را با نام موزه ی کاریه می شناسد. کاربری این کلیسا در قرن 16 میلادی و ودر دوران امپراتوری عثمانی به مسجد تغییر پیدا کرد و در نهایت درسال 1948 میلادی به موزه تبدیل شد. این بنا در محله ی ادیرنا کاپی قرار دارد و آن را به سبک معماری بیزانس دوران قرون وسطی ساخته اند . فضای داخلی این مکان با نمونه هایی از بهترین و قدیمی ترین دیوارنگاری ها و موزاییک های دوران امپراتوری روم شرقی تزیین شده است که آن ها را بعد از تغییر مالکیت مذهبی این مکان به موزه کشف و بازسازی کرده اند.

هتل های لوکس کوالالامپور برای گذراندن ماه عسل

مالزی زیبا و جند فرهنگی برای ماه عسل انتخابی عالی خواهد بود زیرا می توانید وقتتان را در کنار شریک زندگی صرف ماجراجویی و کاوش جاذبه های این کشور کنید که انواع مناظر شگفت انگیز و غذاهای بی نظیر را به شما پیشنهاد میکند.

حمام ترکی ، جاذبه دوران امپراطوری عثمانی

حمام های ترکی از دوران امپراطوری عثمانی که حمام های بخار به جایی برای دورهمی های اجتماعی و مراسم پاکیزگی براساس ایمان اسلامی تبدیل شدند در استانبول شهرت پیدا کردند. همچنین این بناها به لحاظ معماری هم حرف بسیاری برای گفتن داشتند.

شهر زیبای اوبود در بالی

شهر اوبود بالی یکی از مناطق مسکونی در بالی است که با جاذبه های طبیعی فراوان خود گردشگران تور بالی را به سمت خود جذب کرده است.

جشنواره نور تایلند LOY KRATHONG AND YI PENG

یکی از تماشایی ترین جشن های دنیا جشنواره نور تایلند است که هم در بین مردم محلی و هم گردشگران محبوب شناخته می شود .

حمام سنتی مسکو، ساندونوسکی بانیا

ساندونوسکی بانیا یا سونا و حمام ساندونی قدیمی ترین حمام فعال مسکو در روسیه بوده است و ترکیبی از معماری چند صد ساله حمام سنتی بانیا و طراحی داخلی به سبک یک موزه را داراست.