پرین پرواز

متئورا صومعه ای منحصر به فرد در یونانمتئورا صومعه ای منحصر به فرد در یونان

صومعه متئورا یکی از قدرتمندترین نمونه های تحول معماری است. این صومعه بیش از ۴۰۰ متر بالاتر از دره Peneas و شهر کوچک Kalambaka در دشت تسالی، در بالای قله غیرقابل دسترس ساخته شده است.

در اواخر قرن ۱۲th یک کلیسای کوچک به نام Panaghia Doupiani یا Skete در پای یکی از این ستونهای آسمانی برای اقامت راهبان ساخته شده است. این منطقه شامل تپه های جنگلی و دره رودخانه با جنگل های بسیار زبباست. این صومعه از دیدنی های یونان به شمار می رود.

متورا (به یونانی: Μετέωρ) معروف به صخره‌های معلق یا معلق در هوا یا در آسمان بالا از نظر لغوی شبیه به کلمه “Meteorite”به معنی شهاب سنگ می‌باشد. این صومعه در قرن چهاردهم ساخته شد و حالا میراث جهانی یونسکو شده است. مجموعه‌ای از شش صومعه بالای برجک‌های ماسه‌سنگی به ارتفاع ۴۰۰ متر ساخته‌شده‌اند که این برجک‌ها در شمال غربی دشت تسالی در مرکز یونان واقع شده‌اند. سکنه این ساختمان‌ها برای پایین آمدن از این صومعه‌ها مشکل ‌دارند. در کل منظره و تجربه بازدید این صومعه‌ها تجربه‌ای منحصربه‌فرد است. مته اورا یکی ازبزرگترین و مهم ترین مجموعه‌های کلیسای ارتدکس شرقی در یونان است که دومیش فقط در کوه آثوس است. این ۶ صومعه روی ماسه سنگ طبیعی ستون‌هایی سنگی در شمال غربی لبه ی دشت تسالی در نزدیکی رودخانه ی پاینس و کوههای پینداس در یونان مرکزی ساخته شده‌اند. نزدیک ترین شهر به متورا شهر کالامباکا است. متورا در سال ۱۹۸۸ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است. با تور یونان و یا تور اروپا سفر کنید و از دیدنی های اروپا بازدید کنید.