پرین پرواز

غار باتو BATU CAVEغار باتو BATU CAVE

اين غار در 13 كيلومتري (7 مايلي) شمال كوالالامپور واقع شده است که محل مقدسی براي هندوان در مالزي به شمار مي رود.

اين غار شامل 3 غار اصلي و يك غار كوچك مي شود. و از سنگ آهك بوده كه 400 متر ارتفاع و طول آن به بيش از 100 مي رسد و در سال 1892 كشف شده است. وقتي به اين محل مي رسيد تعداد زيادي ميمون به استقبال شما مي آيند. اگر شما سر راه بادام زميني و موز خريده باشيد آنها به قصد گرفتن آنها به شما نزديك مي شوند. شما بايد از 272 پله بالا برويد تا غار مقدس و باستاني Batu مي رساند.

برای ورود به داخل این معابد مثل بقیه اماکن مقدسه باید بدون کفش وارد شوید و جالب اینجاست که در یکی از این معباد غذای نذری سرو میکنند.

این غار در سال 1881 میلادی به وسیله یک جستجو گر امریکایی کشف شد.در شمال شهر کوالالامپور و در حدود 11 کیلومتری مرکز آن واقع گردیدهاین مکان در طول دوران استعمار به عنوان یک منطقه تفریحی و پس از آن به عنوان مخفیگاهی برای کمونیست ها بود و امروزه به عنوان محل مهمی برای عبادت و پرستش هندوهاست.

قدمت این غار به 400 میلیون سال قبل می رسد و از جنس سنگهای آهکی می باشد. نام این غار در واژه مالائی به معنی همسایه و به نظر بعضی از رودخانه نزدیک این غار گرفته شده است.این غار در گذشته محل زندگی بومیان محلی و محلی برای اختفا از دست دشمنان بوده است تا اینکه در قرن 19 میلادی توسط کاشف بریتانیائی کشف گردید.