پرین پرواز

شهر ساحلی بالچیک بلغارستانشهر ساحلی بالچیک بلغارستان

شهر ساحلی بالچیک بلغارستان یکی از تفریح گاه های کش.ر بلغارستان است که در قسمت شمال شرقی استان دوبریچ و در 42 کیلوکتری وارنا واقع شده است و این شهر با کشور رومانی هم مرز است .

سه شهر دیگر در بلغارستان به نام های roghachevo, albena و kranevo در نزدیکی شهر بالچیک است. از نظر قدمت این منطقه توریستی به قرنها قبل از میلاد مسیح و زمان حکومت ترامسیان برمیگردد. این شهر ساحلی که بر روی تپه ها قرار دارد ، هر ساله گردشگران توریستی زیادی را برای شنا در دریای سیاه ، حمام آفتاب در ساحل ماسه ای، قدم زدن در طبیعت بی همتا با آب و هوایی مطبوع و قایق سواری به خود جذب مینماید. همچنین از آنجایی که این منطقه در طول تاریخ قدمت خود ، امپراطوری های بسیاری هم چون امپراطوری یونان ، روم ، بیزانس و عثمانی را به خود دیده است ، دارای آثار تاریخی جذاب و گوناگونی میباشد. یکی از آثار تحسین برانگیز منطقه ، قصر بالچیک است که در زمان حکومت رومانی ها ف ملکه رومانی ملکه ماریا دستور ساخت این بنا را در بین سالهای 1926 تا 1937 میلادی داد و این منطقه یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی بلغارستان در حال حاضر محسوب میشود . این کاخ سلطنتی که در ابتدا بعنوان تفریح گاهی برای ملکه و خانواده اش بود از بخش های گوناگونی مثل چند ویلای مسکونی ، مرکز انرژی و صومعه ، کلیسای کوچک ، اتاقی برای دخانیات و انبار تشکیل شده است . امروزه این بخش ها که بازسازی نیز شده است ، برای اقامت گردشگران مورد استفاده قرار میگیرد .باغ زیبای این مجموعه نیز به باغ مخصوص گیاهان دارویی مبدل شده است .

از آنجا که منطقه ی بالچیک از لحاظ رونق کشاورزی و به دلیل حضور گردشگران فراوان از سراسر جهان یکی از بنادر مهم بلغارسان است ، دولت بلغارستان اقدام های مناسبی برای تقویت زیرساخت های گردشگری و اقتصادی در این منطقه انجام داده است. برای دیدن این منطقه سیاحتی و تاریخی از شهر وارنا علاوه بر خودروی شخصی از اتوبوس هایی که برای این کار در نظر گرفته شده است ف نیز میتوان استفاده کرد و شما در کمتر از 30 دقیقه به این مکان زیبا دست پیدا خواهید کرد . شهر ساحلی بالچیک بلغارستان