پرین پرواز

شهر زیبای اوبود در بالیشهر زیبای اوبود در بالی

شهر اوبود بالی یکی از مناطق مسکونی در بالی است که با جاذبه های طبیعی فراوان خود گردشگران تور بالی را به سمت خود جذب کرده است.

اوبود در جنوب جزیره بالی که خود یکی از مهمترین مراکز گردشگری جهان است واقع شده است. این جاذبه ها شامل جنگل میمون ها، دریاچه ی براتان ، معبد آبی اولون دانو ، غار فیلها ، معبدهای باستانی متعدد ، باغ وحش بسیار زیبای بالی ، پارک فیلها و تعدادی موزه و خانه هنر میگردد. مزارع پلکانی برنج بالی هم که از زیبایهایی این منطقه برشمرده میشوند در مسیر این روستا به چشم میخورد.

اوبود یکی از شهرهای مرکزی در بالی است ، یکی از پرجاذبه ترین مکان های گردشگری قاره آسیا در جزیره ی گیانبار بالی و شمال دنپاسار قرار گرفته و مرکز فرهنگی و هنری این جزیره است. اوبود زیبایی های زیادی از جزیره بالی را در خود جای داده است . اوبود بدلیل دارا بودن ویژگی های خاص از جمله آثار تاریخی باستانی متعدد ، فرهنگ ویژه ، انواع هتل ها ، رستوران ها و فروشگاه های دیدنی ، آب و هوای مطبوع و مناظر طبیعی زبانزد خاص و عام است.

دو منطقه معروف در اوبود PAKUDUI و SEBUTA میباشند که بازدید از آنها را نباید فراموش کرد. مجسمه های چوبی در PAKUDUI شهرت فراوانی دارند. پارک فرهنگی 240 هکتاری GARUDA WINSU KENCANA که به اختصار GWK نامیده میشود،از دیگر جاذبه های منطقه پاکودویی است. معبد تاریخی پورا ماراجان آگونگ به وسعت 400 متر که در شرق پاکودویی واقع شده است ، نیز دیدنی است. گردشگران در اقامتگاه های تفریحی و ویلایی شهر اوبود میتوانند از تماشای مناظر زیبای پلکانی برنج و دامنه های سرسبز با طراوت لذت ببرند همچنین میتوانند با دوچرخه سواری در شهر اوبود علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع فرصت کافی برای سر زدن به زیبایی های طبیعی این منطقه به دست بیاورند.

در اوبود اقامتگاههای توریستی پر زرق و برق بسیاری وجود دارد و به ویژه در شمال آن که تگالالانگ نام دارد و شما میتوانید تفریحات لذت بخشی را در این منطقه تجربه کنید ، از جمله دوچرخه سواری در این منطقه علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع آنجا، فرصت کافی برای سر زدن به زیبایی های طبیعی این منطقه را بدست آورید.