پرین پرواز

شب های سفید سن پترزبورگ روسیهشب های سفید سن پترزبورگ روسیه

شب های سفید سنت پترزبورگ یا وایت نایت فستیوال یک فستیوال هنری بین المللی است که هر سال در شهر زیبای سن پترزبورگ برگزار میشود.

این فستیوال شامل مجموعه هایی از قبیل رقص زیبای باله، اپرا کلاسیک و موسیقی و برنامه هایی است که توسط خواننده ها و رقصنده ها و نوازندگان روسی انجام میشود. جش بادبان سرخ نقطه ی اوج این مراسم میباشد . فستیوال بادبان های سرخ بزرگترین فستیوال فضای باز روسیه است که در زمان شب‌های سفید سنت پترزبورگ برگزار می‌شود. این فستیوال برگرفته از داستانی زیبا از الکساندر گرین نوسینده روسی میباشد.

این مراسم بزرگترین گردهمایی سالانه میباشد و بیش از یک میلیون نفر در این فستیوال شرکت میکنند.

به واسطه موقعیت جغرافیایی سنت پترزبورگ، شب‌های این شهر از ماه می آغاز و تا اواخر جولای به پایان میرسد. . شب های سفید پر است از آتش بازی و اجراهای زنده و برنامه های رقص و موسیقی شبانه که میلیون ها توریست را به این شهر می‌کشاند.

پدیده ایی که به اسم شب های سفید مشهور است تنها به شهر سن پترزبورگ منحصر نیست ، اما تنها در این مکان شب های شمالی جذابیت دو چندان منحصر به فردی دارد. شاید سن پترزبورگ تنها مکانی در این دنیا باشد که چنین پدیده ایی هر تابستان در آن رخ میدهد. در واقع این بهترین زمان برای لذت بردن از جلوه های طبیعی است. شب های سفید سن پترزبورگ را با توجه به موقعیت جغرافیایی آن میتوان توجیه کرد. با توجه به این موقعیت ویژه ، طلوع و غروب در یک زمان به علت وسعت مدار عرضی به حدی به یکدیگر نزدیک میشوند که خورشید نمیتواند در افق فرو رود و مهلت استفاده از چراغها را از مردم میگیرد.

شب های سفید سن پترزبورگ روسیه