پرین پرواز

سنگاپور محبوب ترین کشور در میان گردشگرانسنگاپور محبوب ترین کشور در میان گردشگران

سنگاپور یکی از قانونمندترین کشورهایی است که برای تمیزی و نزخ پایین جرم و جنایت ، اهمیت زیادی قائل میشود.

به همین دلیل قوانین و جریمه های زیادی را ایجاد کرده است که همه ی مردم موظف به رعایت آنها هستند . پس اگر اصطلاح فاین سیتی را جایی شنیدید، تعجب نکنید.

فاین سیتی را میتوانیم به دو شکل معنی میکنیم ، فاین را به معنی خوب در نظر بگیریم که در آن صورت تعریف به حساب میاید: شهر خوب. با معنی دوم فاین یعنی جریمه را انتخاب کنیم که در آن صورت با سختگیری هایی که در بسیاری موارد میشود ، کاملا هماهنگی دارد . ناگفته نماند که بیشتر قوانین سرسختانه ای که دولت ایجاد کرده است ، به خاطر امنیت خود مردم و مربوط به دخانیات و یا تمیزی شهر و آسیب رساندن به اموال عمومی میشوند ؛ اما به هر حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که با وجود این همه سختگیری گردشگران به چه دلیلی در فاین سیتی بیشتر از کشورهای دیگر احساس راحتی می کنند ؟ طبق تحقیقاتی که کمپانی TRAVEL BIRD در 500 کشور پر طرفدار جهان انجام داده بود ، سنگاپور به دلایل زیر بعنوان محبو ترین کشور جهان در بین گردشگران انتخاب شد .

1- برخود اول در شهر

سنگاپور معمولا اولین حسی که بعد از ورود به جایی پیدا میکنید ، در نگرش شما نسبت به کل آن مجموعه تاثیر بسیار زیادی دارد .در فرودگاه چانگی سنگاپور که توانست خیلی زود در لیست بهترین فرودگاه‌های جهان راه پیدا کند، راه اندازی ترمینال 4 تا حد زیادی میزان رضایت گردشگران را نسبت به سال‌های قبل بالا برد. با توجه به تنوع غذاها و تفریحاتی که این ترمینال برای مسافران ایجاد کرده است، تعجبی ندارد که بعد از رسیدن به مقصد احساس غریبی نکنند.

2- استقبال مردم

در سنگاپور هیچ مسافری بدون جا نمی ماند ، چون مردمان محلی نه تنها از حضور گردشگران و شلوغ شدن شهرشان ناراحت نمیشوند ، بلکه تعداد کسانی که در سایت COACH SURFING ثبت نام کرده اند، نشان میدهد که حتی حاضرند شما را به صورت رایگان نیز در خانه هایشان اسکان دهند . اگر خوش شانس باشید ممکن است میزبانتان وقت آزاد داشته باشد و تفریحگاه های محلی را هم به شما نشان دهند . علاوه بر میزبانان خصوصی هتلهای بزرگ و لوکس یا هتلهای کوچک و شیک زیادی در قسمت های مختلف شهر قرار دارند که برای اقامت از آنها استفاده میکنید .

3- تسلط بر زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبانهای اصلی سنگاپور به حساب می آید و این خبر خوبی برای گردشگران غربی است که معمولا از روبه رو شدن با زبانهای بیگانه واهمه دارند . گردشگران دیگر هم ، با داشتن حداقل دانش عمومی زبان میتوانند کارشان را راه بیندازند و نیازی به دانلود انواع و اقسام نرم افزارهای ترجمه را ندارند .

4- امنیت

با توجه به قوانین سخنی که در رابطه با مواد مخدر و مصرف الکل در این کشور وجو دارد ، به جرات میتوان گفت مه سنگاپور یکی از امن ترین کشورهای دنیا به شمار میرود تا جایی که دعواهای خیابانی آن نیز کم گزارش شده است . در تحقیقات و نظرسنجی های کمپانی TRAVEL BIRD سنگاپور توانسته بود امتیاز 8.95 را از 10 کسب کند که همین موضوع اطمینان خاطر ویژه ای را به گردگشران این کشور می بخشد.

سنگاپور محبوب ترین کشور در میان گردشگران