پرین پرواز

سفر به روسیه برای جام جهانی 2018سفر به روسیه برای جام جهانی 2018

بزرگترین اتفاق جهان ، جام جهانی است که هر 4 سال یکبار برگزار میشود و بسیاری از مردم جهان برای دین آن لحظه شماری میکنند. هیجان جام جهانی به اندازه ای است که هنوز چند روز از تمام شدن یک دوره ی آن نگذشته خیلی ها دلتنگ و چشم انتظار 4 سال دیگر میشوند. جام جهانی 2018 قرار است در کشور روسیه و در چندین شهر مختلف آن برگزار شود و این کشور هم مثل کشورهای میزبان قبلی ، تدارکات خیلی خاصی را برای این رویداد دیده و نوسازی های مختلفی را در سطح شهر ها و استادیوم های ورزشی انجام داده است. اما نکته ی مهم اینجاست که از آنجا که روسیه کشور پهناوری است فاصلاه ی شهرهای آن از هم زیاد است و در نتیجه باید روسیه برای این موضوع چه راه حلی دارد.

در این راهنمای سفر به جام جهانی 2018روسیه ، میخواهیم 2 شهر مناسب این کشور را برای مدت اقامت حین بازی ها به شما معرفی میکنیم و علاوه بر این توصیه های سفر را با شما در میان میگذاریم .

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه

جام جهانی روسیه را یازده شهر این کشور به نام های مسکو ، سن پترزبورگ، کازان، کالینینگراد، نیژنی نووگورود، روستوف نادونو،سامارا،سارانسک ، سوچی، ولگوگراد و یکاترینبورگ میزبانی میکنند که همهی آنها بسیار دیدنی هستند و هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند اما از میان این 11 شهر ، 2 شهر مسکو و کازان ، بهترین شهرهای روسیه برای اقامت در مدت جام جهانی هستند که در پایین میتوانید دلیل انتخاب این دو شهر را ببینید.

مسکو

در بین تمام این شهر ها مسکو بهترین گزینه است چرا که مراسم افتتاحیه ی باازی ها ی جام جهانی ، هم بازی اول و هم بازی های نیمه نهایی قرار است در مسکو برگزار شوند.از طرف دیگر، از آنجا که مسکو پایتخت روسیه است ف دسترسی خیلی خوبی از بقیه ی شهرها دارد و این خود یک امتیاز بزرگ است. در این شهر ، دو استادیوم اصلی با نام های لوژنیکی و اوتکریتیه وجود دارند که در سال 2008 ، بازی های لیگ برتر اروپا در آنها برگزار شده است .

کازان

دومین شهر مناسب برای اقامت در مدت بازی های جام جهانی روسیه ، شهر کازان است که شاید دیدنی های کمتری نسبت به مسکو داشته باشد اما مزیت های دیگری دارد که آن را از بین شهرهای دیگر برگزیده تر کرده است . کازان در نزدیکی 3 شهر دیگر یعنی نیژنی نووگورود ، سامارا،سارانسک قرار دارد که این شهر ها هم محل برگزاری تعدادی از بازی ها هستند و در نتیجه میتوان به راحتی برای تماشای بازی ها از کازان به آنها رفت. فقط یک موضوع در ارتباط با اقامت در کازان وجود دارد و آن هم این است که از مرحله ی یک چهارم به بعد ، در این شهر بازی ای برگزار نمیشود .

اگر بخواهیم کمی بیشتر راجع به کازان صحبت کنیم باید بگوییم دو رود مهم ولگا و کازانکا در این شهر با هم تلاقی دارند و کرملین کازان، یکی از دیدنی های آن است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.کازان در سال 2009 پایتخت ورزشی روسیه شناخته شد و باشگاه فوتبال روبین در آن ، یکی از پر افتخارترین باشگاه های روسیه است.علاوه بر اینها، در سال 2015 هم مسابقات جهانی ورزش های آبی در این شهر برگزار شده است .

توصیه های مسافرتی جام جهانی 2018 روسیه

رییس جمهور روسیه اعلام کرده است که تماشاگران این دوره از مسابقات نیازی به اخذ ویزا ندارند. شانس با شما یار است چون روسیه کشور بسیار سردی است اما مسابقات در فصل تابستان در این کشور برگزار میوشد که میانگین هوا تقریبا 20 درجه سانتیگراد است. در نتیجه هوا معتدل است. از آنجا که روسیه وسیع است ، هر شهری در آن با شهر دیگر اختلاف ساعت دارد. پس قبل از سفر به یک شهر باید زمان آن شهر را دانست .