پرین پرواز

پلودیو، سرزمینی کهن بر فراز تپه هاپلودیو، سرزمینی کهن بر فراز تپه ها

پلودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان است که قدمتی 6 تا 7 هزار ساله دارد.شهری بر فراز تپه ای زیبا که همه گردشگران را به مهمانی رنگ ها دعوت میکند .

معماری ساختمان های بلغارستان به سبک قدیمی و به خصوصی طراحی شده است ولی شهر باستانی و قدیمی پلودیو از نظر معماری سرآمد شهرهای بلغارستان است. در اینجا ساختمانهای به جای مانده از دوران رنسانس، اروپایی کوچک را تداعی میکند.دیدار از آمفی تئاترها و ساختمان های زیبای پلودیو با تور ، هم تفریح است و هم خاطره ای فراموش نشدنی .

کوه نوردی و بالا رفتن از تپه هایی سبز و چشم نواز منتهی به کشف منظری زیبا خواهد شد. شهری که گویی سرزمین پریان است با ساختمان هایی رنگارنگ به زیبایی هرچه تمامتر در حصاری از سرسبزی را در پیش چشم خود خواهید دید.

مسجد بزرگ پلودیو یادگار دوران حاکمیت عثمانی در این سرزمین است که در مرکز شهر پلودیو خودنمایی میکند. سالن تئاتر رومی نیز به جای مانده از تسلط رومی ها بر این سرزمین است که به یکی از جاذبه های گردشگری پیودیو تبدیل شده است . در شهر بافت قدیمی در کنار بافت مدرن به خوبی هماهنگی دارد و وجود فروشگاههای لوازم هنری و تزیینی که تا پاسی از شب نیز فعال هستند رونق خیابانهای پر نور را بیشتر میکند. اکثر این فروشگاه ها در گراداگرد ساختمان آمفی تئاتر قرار گرفته اند. هزینه سفر به بلغارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزانتر است.