پرین پرواز

همه چیز درباره گواهمه چیز درباره گوا

جزیره گوا دارای فرهنگ هندی پرتغالی است و با داشتن سواحل شنی زیبا، تفریحات و ورزش‌های آبی یکی از زیباترین سواحل دنیا و از بهترین مقاصد گردشگری قاره آسیا به‌شمار می‌رود . گوا سرزمین چهار فصل هند است .

خرید کردن همیشه جذاب ترین بخش از تجربه سفر هست و گوا شهری برای خرید دوست ها هست . در گوا علاوه بر لذت بردن از سواحل آفتابی و بسیار تمیز، می‌توانید غذاهای محلی و خرید از بازارهای محلی این شهر را تجربه کنید:

بازار خرده‌فروشان آنجونا Anjuna Flea Market

یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازارهای محلی گوا در شمال این شهر و در ساحل آنجونا قرار دارد. این بازار در حقیقت یک چهارشنبه‌بازار هست و هر هفته برگزار می‌شود. بازار آنجونا صدها غرفه دارد که به فروش محصولات مختلفی مثل صنایع‌دستی، زیورآلات و ... مشغول هستند.

جمعه بازار ماپوسا مارکت Mapusa Market

یکی دیگر از بازارهای محلی جذاب در گوا، بازار ماپوسا مارکت نام دارد و خیلی‌ها ان را بهترین بازار این شهر ساحلی می‌دانند. این بازار در طول هفته دایر هست، اما اگر می‌خواهید که تجربه واقعی از خرید در یک بازار محلی و سنتی رو داشته باشید، حتما صبح جمعه به اینجا سر بزنید.

بازار کالانگوت Calangute Bazaar

این بازار ساحلی، با صدها غرفه، هر چیزی که شما لازم داشته باشید را در اختیارتان می‌گذارد. از نوشیدنی‌های خنک و میان‌وعده‌های خوشمزه بگیرید تا سوغات و صنایع‌دستی و وسایل ورزشی! فراموش نکنید که این بازار هر هفته شنبه‌ها از ساعت 6:30 صبح الی 12 ظهر باز هست.

بازار شبانه مکی Mackie’s Night Bazaar

در گوا بازارهای شبانه رونق بسیار زیادی دارند. بازار مکی هم هر هفته شنبه‌ها از ساعت 6 بعد از ظهر باز میشود و تا ساعت 1 شب ادامه دارد.