پرین پرواز

خیابان معروف نانجینگ ، شانگهایخیابان معروف نانجینگ ، شانگهای

تاریخ نانجینگ به سال 1845 باز میگردد که بعنوان خیابان پارک شهرت داشته و از بوند تا خیابان هه نان کشیده میشود. در سال 1854 نانجینگ تا خیابان ژیجیانگ گسترش یافت. در سال 1862 توسط شورای شهر به آن نام جدیدی داده شده و آن را خیابان نانکینگ نامیدند هرچند خود مردم چین به آن خیابان اصلی میگفتند.

حوالی سال 1930 این خیابان یک مکان شلوغ خرید با تعداد زیادی کازینو بود. بعد از جنگ جهانی دوم ، دولت نام آن را به خیابان نانجینگ شرقی تغییر داد. طول کل این خیابان از شرق تا غرب به 5 کیلومتر می رسید. در سال 2000 بعنوان بخشی از پروژه توسعه شهری توسط دولت محلی ، خیابان نانجینگ نوسازی شده و آن را تبدیل به یک پیاده راه کردند.

عرض آن حدود 28 متر بود. این خیابان که از دو قسمت شرقی و غربی تشکیل شده است ، طولانی ترین خیابان خرید جهان به حساب می آید و روزانه بیش از 1 میلیون بازدید کننده را به خود جذب میکند.

خیابان نانجینگ شرقی

خیابان نانجینگ شرقی یک منطقه کاملا تجاری به شمار میرود. در قسمت عربی آن سابقا رستوران هایی به سبک اروپایی و کافه ها قرار داشتند، اما در سال های اخیر با ساخت برخی ساختمان های جدید نوع مردمی که در آن رفت و آمد می کنند اندکی تغییر کرده است. بازار مرکزی که یک بازار صدساله روباز با تمرکز بر لوازم الکترونیکی و دیجیتال به شمار میرود را نیز در همین نزدیکی پیدا خواهید کرد. کمی جلوتر مرکز خرید بزرگ خیابان نانجینگ را میبیند. بسیاری از قدیمی ترین وبزرگترین دیپارتمنت استورهای شانگهای ، غذاخوری سنتی با تاریخ دراز و لباس فروشی ها ی بومی در این ناحیه قرار دارند.

خیابان نانجینگ غربی

خیابان نانجینگ غربی در نزدیکی معبد جینگ آن طی ده سال اخیر شاهد رشد و توسعه عظیمی بوده است.این منطقه از هتل های 5 ستاره متعدد ، مرکز خرید لوکس ، رستوران ها و ساختمان های اداری متعددی تشکیل می شود. اخیرا خط 7 مترو نیز در همین حوالی افتتاح شده که با خط 2 در معبد جینگ آن تقاطع دارد. جدیدترین تغییر و توسعه در این مکان تکمیل ساختمان میدان ویلاک با 58 طبقه و 100.000 متر مربع مساحت اداری است.