پرین پرواز

اولین میراث طبیعی بلغارستان، جنگل سنگی وارنااولین میراث طبیعی بلغارستان، جنگل سنگی وارنا

جنگل سنگی بلغارستان که در شهر زیبای وارنا واقع شده است ، یکی از زیباترین و منحصربه فردترین جاذبه های گردشگری این کشور و هم چنین اروپا می باشد .

این ساختار طبیعی در سال 1937 به عنوان اولین میراث طبیعی بلغارستان بنا نهاده شد . این جاذبه زیبای گردشگری به دلیل نزدیک بودن به دریای سیاه و دیگر جاذبه های وارنا ، باعث رونق گرفتن صنعت توریسم در بلغارستان شده است .

این جنگل در 18 کیلومتری غرب وارنا ما بین جاده صوفیه و وارنا واقع شده است . اکثر سنگ های این بنای طبیعی بین 5 تا 7 متر ارتفاع دارد و در حدود 3 متر ضخامت دارد. درون بعضی از این سنگ ها شن و ماسه وجود دارد که این سنگ ها را اصطلاحا صخره های توپر مینامند . مساحت این جنگل سنگی در حدود 50 کیلومتر مربع میباشد که در آن انواع و اقسام پوشش های گیاهی و جانوری کمیاب وجود دارد . منشا این پدیده همچنان مشخص نیست و هنوز هم محققین علت واقع یاین پدیده را پیدا نکرده اند . بسیاری معتقد هستند که این جنگل در اثر فرایند متان اکسیدان و ارگانیسم های کوچک زمینی به وجود آمده است . در حالیکه اگثر دانشمندان وقوع این پدیده را عقب نشینی آب دریا در 50 سال گذشته میدانند .