پرین پرواز

سریلانکا،بنتوتاسریلانکا،بنتوتا

منطقه گردشگری بنتوتا منطقه ای زیبا با گذشته ی ماهیگیری،خانه های گرمسیری جذاب و مردم محلی صلح دوست است که نزدیکی کلمبو واقع شده است.

در محدوده ی روستای بنتوتا، تجارت قدیمی و محلی دارچین،ماهیگیری،غواصی،پرورش آبزیان و کارهای بسیار دیگر انجام میگیرد.

از جاذبه های گردشگری این منطقه:

مسیر دوچرخه سواری

لذت بردن از تور دوچرخه سواری در منطقه ای زیبا و خوش منظره که سراسر مزارع زیبای برنج،معابد،خانه هایی با معماری هلندی ها و ... سفری ایده آل برای دوستداران طبیعت و تجربه ی زندگی زیبای روستایی می باشد.

باغ بریف بنتوتا

طراحی و توسعه ی آن در یک دوره ی 15 ساله توسط بویس باوا،هنرمند شناخته شده ی سریلانکایی و برادر بزرگتر او که معماری مشهور است به نام جفری باوا انجام گرفته است.پوشش گیاهی سرسبز،درختان گرمسیری،گیاهان و مجسمه ها که تلاش این دو نفر را به نمایش کشیده است.

بنتوتا معبد بودا

این معبد دارای سابقه ی طولانی که قدمت آن به 1734 باز میگردد و به عنوان یه لینک مهم در فعالیت های فرهنگی و مذهبی بودایی سریلانکا نقش دارد

ورزش های آبی در بنتوتا

طیف گسترده ای از ورزش های آبی نظیر اسکی،قایق سواری،موج سواری و انواع دیگر ورزش های آبی در بنتوتا امکان پذیر است.

بازار ماهی فروشهای بنتوتا

معمولا بازار ماهی فروش های در سریلانکا برای گردشگران بسیار جذاب است. این بازار روزانه از 5:30 تا 8 صبح فعال است این بازار بسیار پر سر و صدا است.

سافاری در رودخانه

کروز از طریق مانگرو و جزایر کوچک در امتداد یک رودخانه درخشان با زیبایی های طبیعی،قایق سواری و ماهیگیری در تالاب از دیگر فعالیت های مورد استقبال مسافران در این منطقه است.