پرین پرواز

جاذبه های غیر معمولی در استکهلمجاذبه های غیر معمولی در استکهلم

ایا میخواهید سفر خود را با جاذبه های غیرتوریستی و متفاوت بگذرانید ؟ این مقاله مخصوص شما نوشته شده تا با این جاذبه های هیجان انگیز آشنا شوید . مطمئن باشید که هرکدامن از آنها خاطره ایی منحصر به فرد را میسازد.

پایتخت سوئد با جاذبه هایی از راه رفتن پشت بام ها گرفته تا کایاک سواری در قلب شهر را به بازدیدکنندگانش پیشنهاد میکند که هرکدام در نوع خود تجربه ای بی همتا و تکرار نشدنی به حساب می آیند . شاید این جاذبه ها به نشر ساده بیایند اما به راحتی میتوانند یک خاطره شیرین و جالب را برجای بگذراند . تنها دغدغه شما آن است که به اندازه کافی اقامت داشته باشید تا بتوانید تمام این موارد را امتحان کنید .

1- تورهای پشت بام

درست در ارتفاع 43 متری خیابانهای شلوغ استکهلم یک تور پشت بام گردی مناسب افراد شجاع و بدون مشکل قلبی میتواند یکی از عجیب ترین و جالب ترین تجربیاتی باشد که در یک شهر باید تجربه کرد. این تور از داخل ساختمان سابق پارلمان آغاز شده و به پشت بام ختم میشود و نه تنها در آن با مناظری خیره کننده و نفس گیر روبرو میشوید که تاریخ و گذشته شهر را نیز بیشتر میفهمید.

2- کایاک سواری در شهر

استکهلم بر روی 14 جزیره شکل گرفته پس جای تعجب نیست که آب قسمتی مهمی از زندگی شهری را در بر داشته باشد. در حالیکه قایق ها بهترین وسیله برای گردش دور شهر و تماشای آن هستند ف کایاک سواری حتی از آن هم هیجان بیشتری به شما هدیه میکند. میتوانید برای خود یک کایاک اجاره کنید یا به یکی از تورهای دو ساعته بپیوندید. این تورها نه تنها شما را از زیر پلها عبور میدهد بلکه میتوانید جزیره ها را یک به یک ببینید . این تجربه برای کایاک سواران مبتدی و حرفه ای امکان پذیر خواهد بود .

3- شنا کردن در شهر

آبی که دور استکهلم را گرفته است بسیار زلال بوده و میتوانید بدون حساسیت ، کهیر و بیماری های عجیب پوستی با خیال راحت در آن شیرجه بزنید. ساختمان شهرداری استکهلم یکی از نقاط معروف و محبوب برای شنا کردن است اما در واقع در هرجایی که بخواهید میتوانید شنا کنید . شاید باورتان نشود اما این آب ها به قدری تمیز هستند که لازم نیست نگران وارد شدن آن به دهانتان باشید .

4- اکتشاف در یک راکتور هسته ایی

محوطه KTH R1 EXPERIMENTAL PERFORMANCE SPACE یک سالن اجتماعات خلاقانه است که در 25 متری زیر زیمن قرار دارد. این بنا را میتوانید زیر کمپ VALLHALLAVAGEN انیستیتوی سلطنتی تکنولوژی استکهلم پیدا کنید. سالن راکتور هسته ایی دقیقا شبیه به همان زمانی که در بین سال های 1954 و 1970 فعالیت میکرد ، نگهداری شده است . البته نیازی نیست نگران تششعات باشید. در این محیط موبایلتان آنتن نخواهد داشت پس باید از قبل بلیط رزرو کنید.

5- شرکت در تور شبح

پیاده روی شبح استکهلم یکی از جذاب ترین روشهای گشتن در محله قدیمی این شهر است . این تور 90 دقیقه ای به همراه راهنمایان راهنمایان باسواد و بسیار شوخ طبع ، پر از حقایقی بامزه و مقدار قابل توچهی اطلاعات تاریخی خواهد بود .

6- یک فنجان قهوه در محیطی فرهنگی

خانه فرهنگ استکهلم دقیقا همان چیزی را که انتظارش را میکشید به شما پیشنهاد میکند. فرهنگ آن هم به مقدار زیاد ! چیزی که اکثر مردم نمیدانند ، وجود یک کافه فوق العاده در پشت بام است که شکوه و زیبایی این ساختمان شیشه ای را که به کندوی زنبور شباهت دارد کامل میکند. معمولا رویدادهای ویژه ایی نیز در اینجا برگزار میشود که شامل موسیقی زنده و نمایش فیلم هستند .