پرین پرواز

جاذبه های بالیجاذبه های بالی

بالی یکی از جزایر اندونزی است که به دلیل داشتن ساحل های زیبا ، رستوران های متنوع و عالی ،مردم مهمان نواز و خوشرو و هم چنین آب و هوای فوق العاده مورد لطف بسیاری از توریست ها واقع شده است .

بالی جزیره ای است در نزدیکی خط استوا که به همین دلیل دارای شرایط آب هوایی گرمسیری است و از اواخر نوامبر تا مارس بارانی است و از آوریل تا اکتبر بدون باران است البته نا گفته نماند که باران در این سرزمین بصورت شلاقی است و در زمان بارش باران هرگز نمی توانید از هتل خارج شوید.

این جزیره حدود 3ساعت و نیم با تهران اختلاف ساعت دارد و مردم این سرزمین به زبان اندونزیایی سخن می گویند و از واحد پولی روپیه استفاده می کنند البته شما می توانید در این سفر از دلار استفاده کنید.

اگر می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید توصیه می شود که در ایام کریسمس و یا دسامبر و آگوست بالی را انتخاب نکنید چراکه هتل ها در این زمان به اوج قیمت خود می رسند. نکته جالب اینکه هزینه خورا ک و نوشیدنی در این جزیره بسیار پایین بوده و کیفیت غذاها بسیاربالا هست.از انواع نودل و برنج و جوجه تا غذاهایی مثل پیتزا و لازانیا و انواع غذاهای غربی را می توان یافت.

از دیدنی های بالی معبد مانت کاوی است که این معبد بخاطر معماری منحصر بفردش و سکوت و آرامشی که در فضای آنجا حکمفرماست بسیار دیدنی است البته برای بازدید از این معبد حتما باید صبح زود راه بیفتید و پس از طی پله های بیشمار به معبد برسید ، البته یادتان باشد که به قدر کافی آب نوشیدنی همراه داشته باشید.

از دیگر جاذبه های بالی مزارع پلکانی برنج است که در جاده اوبود واقع شده و تماشای آن خالی از لطف نیست . البته با رفتن به منطقه اوبود حتما سری هم به بازارسنتی اوبود بزنید تا ازتنوع محصولات سنتی و لباس و میوه های متنوع این سرزمین دیدن کنید و حتی سوغاتی بخرید.