پرین پرواز

تجربه غذاهای خیابانی سنت پترزبورگتجربه غذاهای خیابانی سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ پر از جاذبه های فرهنگی تاریخی بسیار شگفت انگیز و دیدنی است . رستوران های فوق العاده ای هم برای آشنایی با غذاهای روسی در آن پیدا خواهید کرد ؛ اما در این مقاله به معرفی غذاخوری های به سبک غذاهای خیابانی پرداخته اند. برخلاف بسیاری از کشورها که غذای خیابانی بخش عمده ای از فرهنگ شهرهایش را شکل میدهد، در روسیه این قاعده خیلی صدق نمیکند. شاید یکی از دلایل این امر، زمستان های سخت این سرزمین باشد. البته امروزه بسیاری از کارآفرینان جوان ، تاسیساتی در زمینه غذای خیابانی به راه انداخته اند که مشتریان بتوانند غذایشان را سفارش داده و بیرون ببرند یا همان جا مشغول به خوردن شوند.

کارتو فیلس گریبانی

درب اصلی کارتوفیلس گریبانی به نشانی جادویی مزین شده که روی آن نوشته غذای خیابانی. غذای اصلی این کافه کوچک ، کاپشالون هلندی یک غذای تهیه شده از گوشت ، سیب زمینی ، پنیر و سالاد تازه است . جدای از دستور پخت کلاسیک که با مرغ درست میشود ، جایگزین های دیگری چون سالمون ، علف دریایی و آوواکادو هم وجود دارند. در گزینه های گیاهی بادمجان و کدو ی سبز هم دیده میشود. این غذای خیابانی خوشمزه بسته بندی ای مناسب بیرون بردن دارد که شبیه به جعبه های نودل چینی سنتی هستند .

بورو بورگری

این مکان کوچک به خاطر برگرهای عالی اش شهرت دارد . در بورو بورگری میتوانید نان خود را به همراه یکی از 10 گزینه که شامل گوشت بره تا سالمون میشود را انتخاب کنید . ن.شیدنی های تازه و گوارای این غذاخوری هم بسیار عالی بوده و شامل لیموناد خیار و کارامل های زرشک میشود. قطعا برگرها زمانی که برای خوردن غذا عجله دارید گزینه مناسبی هستند ؛ اما تخصص ویژه بوروبورگری در سوپ تند گوجه با پستو و ریحان است که با دقت داخل فنجان سوپ ریخته میشود. شاید اگر دنبال جایگزین سالمتری هستید ، این غذا برایتان عالی باشد . هر غذای بیرون بر با 10 درصد تخفیف همراه خواهد بود .

پیتاس

این رستوران کوچک به خاطر سقف کوتاه و لامپ های نئونی شناخته شده است . اگرچه در ابتدا این رستوران به ارائه غذاهای خیابانی میپرداخت اما امروزه نمیتوانید از آن انتظار هات داگ داشته باشید. سر آشپز پیتاس از زاویه ی دیگری به آماده سازی غذا نگاه میکند.

اوبد بوفت

اوبد بوفت در طبقه پنجم مرکز خرید استوکمان قرار دارد و ایده ای غیرمعمول را با قیمتی مناسب به مشتریان ارائه میدهد . در اینجا میتوانید بعد از یک خرید خوب به استراحت و صرف غذایی سبک بپردازید. در منوی اوبد بوفت تمام غذاهای خیابانی معروف مانند سالادها ، سوپ ها ، پیتزا و سوشی گردآوری شده است . حتی در آن میتوانید ست های مخصوص پیک نیک را هم سفارش دهید که شامل بشقاب پنیر ، هویج یا سالاد میوه های تازه و آبدار میشود. اگر دنبال رژیمی سالم هستید ، نوشیدنی های زنجبیل و نارگیل خانگی یا حتی کفیر هم پیدا میکنید.