پرین پرواز

بام طلایی اتریش، اینسبروکبام طلایی اتریش، اینسبروک

شهر اینسبروک یکی از شهرهای تاریخی و زیبای کشور اتریش است که دارای بافتی منحصر بفرد بوده و عمارت بام طلایی انکه از سال 15000 میلادی باقی مانده ، بسیار مشهور و شناخته شده است.

(از هرلحظه خود نهایت استفاده را ببر ، هرگونه که می توانی برقص و هرچه را که دوست داری مالک شو) گفته میشود این جمله ، ترجمه کتیبه مشهور نوشته شده روی بنای مشهور بام طلایی garden roof در شهر قدیمی اینسبروک است. البته این نوشته هنوز کشف رمز نشده و عبارت فوق صرفا در حد حدس و گمان است. در حقیقت باید پذیرفت که این موضوع نیز یکی از رمز و رازهای بی شماری است که پیرامون مشهورترین و درخشان ترین جاذبه اینسبورک وجود دارد. عمارت بام طلایی یک نماد مرتبط با مرکز قدیمی قاره اروپا بوده و می توان آن را بازتابی از تناقضات و اضداد رخ داده ذر دوره موسوم به تغییرات بنیادین محسوب کرد. این بنای مجلل و فاخر با 2 هزار و 657 قطعه کاشی تزیین شده با طلا و مس پوشانده شده که امروزه همه کاشی ها سالم و اصل هستند. این کاشی ها در سقف ایوان شاه نشینی استفاده شده اند که امپراطور (ماکسیمیلیان یکم ( به مجموعه ساختمانی بنام نیهوف در سال 1500 میلادی اضافه کرد.

تجربه مسافرت در زمان

بازدید از بخش های قدیمی شهر اینسبورک برای شما تداعی کننده سفر در زمان بوده و پرسه زدن در خیابان های قدیمی این شهر شما را به روزگار امپراطور ماکسیمیلیان یکم باز میگرداند. تزیینات نمای ساختمان های باقی مانده از سال های 1490 تا 1520 میلادی ، گذرگاه های طق دار ساخته شده به سبک اینسبرک-سالزاچ و تزیینات رنگارنگ بکار رفته در ساختمان ها و پنجره های این محل شما را ضیافتی فراموش نشدنی تا عمق فرهنگ و تاریخ خواهد برد. در این میان و در بین بافت تاریخی شهر ، عمارت بام طلایی همچون تاجی مرصع درخشیده و از سایر ابنیه متمایز شده است. این عمارت در پایین قله باشکوه و رشته کوه نوردکیته شاهد گذر ایام در طول تاریخ خود طی چند سده بوده و امپراطور ماکسیمیلیان یکم از بالکن شاه نشین این عمارت شاهد ازدحام رنگارنگ شهر و عبور مردم بوده و حتی پس از پایان دوران امپراطور نیز عمارت بام طلایی شاهد خاموش گذر ایام بوده و امروزه گردشگرانی که از این عمارت دیدن میکنند فرصت تماشای چشم انداز مشابهی را دارند که قرن ها پیش ، امپراطور اتریش از آن به اطراف نگاه میکرد.

موزه عمارت بام طلایی

ممکن است تصور شما از شنیدن نام موزه ف محیطی خشک ، کسل کننده ، بی روح و خاک گرفته باشد اما موزه عمارت بام طلایی این گونه نیست. در این موزه اطلاعات بسیار جالب توجه و هیجان انگیزی از ساختمان مجموعه و سازنده ی آن یعنی امپراطور ماکسیمیلیان یکم به بازدیدکنندگان ارائه میشود. در این موزه همچنین تاریخ شهر و آنچه بر این سرزمین طی چند قرن پیش گذشته است ، روایت میشود. شما در این موزه با داستان شهر در زمان اوج شکوه و ثروت و برتری آن نسبت به سایر شهرهای آلمانی نشین که در قلب امپراطوری روم قرار داشتند ، آشنا شده و مسیری که از قرون وسطی تا امروز پیموده است را خواهید شناخت.