پرین پرواز

بالی ، جزیره زیبای اندونزیبالی ، جزیره زیبای اندونزی

بالی یکی از 17 هزار و 500 جزیره از جزیره های اندونزی است که در میان همسایگان خود به زیبایی می درخشد و سرسبزی و طبیعت آن با دیگر جزایر این کشور قابل مقایسه نیست.

بالی بخشی از مثلث مرجانی است که بالاترین تنوع گونه های دریایی و صخره های مرجانی را در خود جای داده است و چشم اندازهای دیدنی آن هر توریستی را به شگفت می آورد.

یکی دیگر از دیدنی های بالی معابد باستانی و کاخ های تاریخی اش مشهر است همچنین آتش فشان فعال و جنگل های وحشی آن ماجرجویان را از سراسر دنیا جذب کرده است .سفر به بالی ترکیبی از تفریحات آبی ، جنگل نوردی و ماجراجویی در شگفتی های باستانی و طبیعی است وتمام این ویژگی ها باعث میشود نام این جزیره هر سال در مجلات سفر دنیا بعنوان محبوب تربن مقصد گردشگری ثبت می شود

جشن گالونگان

جشنواره گالونگان و کونینگن مهمترین جشنواره بالی است. مردم محلی اعتقاد دارند در طول 10 روز اجرای این جشنواره خدایان بالی برای جشن به زمین می آیند. این جشنواره شامل آیین های مختلفی است که در کنار معابد مهم شهر انجام میشود. جشنواره گالونگان نمادی از پیروزی دارما یا فضیلت بر تمام نیروهای شر زمین است. مردم در این جشنواره انواع میوه ها و گلها را تزیین میکنند و با بهترین لباس خود که پر از جواهرات است در جشن حاضر میشوند.

آخرین روز این جشنواره در حقیقت مهمترین روز آن است. در این مراسم مذهبی مشخصی برای ارواح نیکان بالی برگزار می شود.

جشن بوفالوها

بوفالوها معروفترین نژاد گاوهای نر بالی هستند که در اطراف مزارع برنج یافت میوشند.بوفالو سواری مسابقه ایی پر هیجان و مفرح است که با اهدای جایزه بزرگ رسمی گاومیش پایان می یابد. هر سال در سراسر ماه جولای مسابقه بوفالوها برپاست.

بازار داغ بستنی

بالی یک جزیره هیجان انگیز ز نظر آشپزی و مواد غذایی محسوب میشود، شما میتوانید انواع غذاهای بین المللی و سنتی زا با طیف گشترده ای از قیمت ها در این شهر پیدا کنید. در بالی برای هر سلیقه و ملیتی غذا هست. اگر دوست دارید میتوانید سراغ یک رستوران لوکس با مناظر زیبای اقیانوس بروید یا در گوشه ی خیابان یک ساندویچ حاضری بخورید به هر حال در بالی شما هیچ وقت از وعده غذایتان پشیمان نخواهید شد.

اگر دنبال رستوران های لوکس هستید بهتر است سری به منطقه عوبود بزنید. در این منطقه رستوران سوپت اوی با شمع های رمانتیکش و کی پی تو که به درستی تکه ای از بهشت است ، بهترین انتخاب هایتان خواهد بود. بالی هوای گرمی دارد پس بازار بستنی در کل جزیره داغ است. بستنی های جزیره به قدری خوشمزه است که توریست ها بر این باورند که به خوردن آن معتاد میشوید.

جزیره معبد ها

دین رسمی این جزیره هندوست که تا حدودی با آیین هندوئیسم هند متفاوت است. معابد هندوی این جزیره یکی از اصلی ترین جاذبه های آن محسوب میشود.

معبد مادر

معبد بساکیه به عنوان معبد مادر در بالی شناخته میشود. این معبد در دامنه کوه آگونگدر ارتفاع هزار متری قرار دارد. مردم محلی اعتقاد دارند این معابد جزیره را از شر به دور میکند. مردم اعتقاد دارند نام این معبد از آزدهایی گرفته شده که در اعماق این کوه زندگی میکرده است. معبد از 28 سازه روی هفت تراس صعودی ساخته شده که بازدید از آن نیازمند استفاده از راهنماست.

معبد اسطوره ایی

تناه لوت یکی از معابد معروف هندوها در بالی است که در طول قرن ها بخشی از اسطوره های این شهر بوده است. این معبد از هفت معبد در دریا تشکیل شده که به شکل زنجیره ای در ساحل جنوب غربی بالی قرار گرفته اند. این معبد به ویژه در بعدازظهر ها و قبل از غروب آفتاب بسیار شلوغ است. منطقه پارکینگ و ساحل مجاور معبد پر از مغازه های سوغات فروشی و صنایع دستی است.بهتر است موقع بازدید از معبد فکر خزید را از ذهن تان دور کنید زیرا فروشندگان سمج باعث میشوند زمان بازدیدتان از یکی از باشکوه ترین معابد بالی را از دست بدهید.