پرین پرواز

باغ دریایی بلغارستانباغ دریایی بلغارستان

گردشگرانی که از نقاط مختلف جهان با تور خارجی سفر میکنند ، همیشه به دنبال مقاصدی هستند که بیشترین مکان های دیدنی و جالب را داشته باشد. یکی از این کشورها بلغارستان است. همچنین تور وارنا بلغارستان طرفداران خاص خود را دارد.وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیه و پلوودیو است.

باغ دریایی وارنا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری محسوب میشود. باغ دریایی وارنا که قدمت آن به قرن نوزدهم میرسد در حقیقت یک پارک طبیعی و تاریخی است. این پارک محلی برای استراحت و آرامش گردشگران تور وارنا بلغارستان میتواند باشد ، جایی برای دویدن و پیاده روی در کنار دریای سیاه. این پارک طبیعی مهمترین منبع ذخیره های طبیعی بلغارستان میباشد. همچنین با حدود 90 هزار مترمربع مساحت، بزرگترین پارک طبیعی در منطقه شبه جزیره بالکان محسوب می شود. باغ دریایی وارنا که بر اساس معماری منظر طراحی شده فقط به اندازه ی چند دقیقه پیاده روی با وارنا فاصله دارد. گردشگران تور بلغارستان حتما از این شهر بندری زیبا و این پارک طبیعی به خاطر جاذبه های زیادی که دارد دیدن میکنند. از جاذبه های باغ دریایی وارنا میتوان به موزه تاریخ طبیعی ، دلفانیاریوم وارنا ، آکواریوم وارنا ، باغ وحش، گلخانه و رصدخانه نیکلاس کوپرنیک اشاره کرد.

تا اواسط قرن نوزدهم میلادی محلی که اکنون باغ دریایی در آن واقع است یک زمین بیابانی خارج از شهر بود. شهردار وقت در سال 1862 دستور داد که باغ کوچکی در این زمین ایجاد شود. سپس 16 سال بعد یعنی در سال 1878 پس از اینکه بلغارستان از امپراتوری عثمانی جدا شد ، تصمیم گرفتند که باغ دریایی را در این منطقه بنا کنند. 10 سال بعد هم پروژه ی ایجاد پارک ساحلی کلید خورد. آنتوان نواک باغبانی اهل چک بیشترین نقش را در توسعه باغ دریای داشت. وی کسی بود که قصرهای شون برون و عمارت کلاه فرنگی وین با هنرمندی های او زیبا و دیدنی شده بود. در این باغ نیز با ایده های منحصر به فرد خودش ظاهر مدرن باغ دریایی را با گیاهانی زیبا و کمیاب و با ارزش طراحیکرد و آراست.

مساحت باغ در سال 1905 به 90 هزار متر مربع رسید و بیشتر طراحی های معماری باغ بر عهده ی معماری فرانسوی بنام مارتینس بود. چند سال بعد یعنی در سالهای 1912 و 1913 آب نماها و فواره های باغ طراحی و اجرا شد و سپس با استفاده از برق شهری نورپردازی هایی در باغ انجام شد. اکنون در حدود 20 هزار متر مربع از فضای باغ به باغچه های گل اختصاص دارد که چشم و و روح بازدید کنندگان تورهای خارجی را مینوازد.

می توان گفت باغ دریایی به عنوان نمادی از شهر وارنا مجموعه ایی دیدنی ها برای گردشگران تور بلغارستان را در خود دارد. باغ وحش اگزاتیک، آکواریوم بزرگ و موزه ی تاریخ طبیعی اخیرا به این مجموعه در باغ دریایی وارنا اضافه شده اند. اگر با تور بلغارستان به وارنا آمده و از این باغ دیدن میکنید نمایش پر هیجان 40 دقیقه ای دلفین ها در دلفیناریوم وارنا را از دست ندهید.