پرین پرواز

آکواریوم KLCCآکواریوم KLCC

یکی از جاذبه های کشور مالزی آکواریوم KLCC است که در مرکز کشور مالزی "کوالالامپور " واقع شده است .

این آکواریوم نزدیک به برجهای دوقلوی پتروناس قرار دارد و با مساحتی حدود 60 هزار متر مربع یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است که زیستگاه حدود 5 هزار گونه ماهی و آبزی است.

این آکواریوم عظیم از سال 2005 پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان است که ساخت آن حدود 3 سال بطول انجامید.

هنگام ورود به این مجموعه در ابتدا وارد سالنی می شوید که چند آکواریوم بزرگ با موجوداتی مثل غورباقه سمی ، غورباقه درختی ، گربه ماهی، کوسه ماهی شنی و مارماهی را می بینید. بعد از این سالن وارد تونل زیر آب می شوید که پرهیجان ترین بخش آکواریوم است ، بدلیل اینکه شما حیواناتی مثل ماهی گوشت خوار، ببرکوسه ، ماهی های غول آسای استوایی و هم چنین مارماهی های عظیم را از فاصله 9 متری خود می بینید. تماشای غذا دادن به حیوانات توسط غواص ها خالی از لطف نیست که این کار از ساعت 10:30 صبح الی 5 بعداز ظهر طبق زمان بندی و جدول انجام می شود .

نکته جالب این است که در روزهای فرد کسانی که مدرک غواصی دارند می توانند با ارائه مدرک خود درون آکواریوم شنا کنند و از تماشای این موجودات لذت ببرند. البته برای افرادی که مدرک غواصی ندارند هم راه حلی وجود دارد. این افراد می توانند در گروههای 3نفره توسط اتاقک شیشه ای که به خشم قفس معروف است وارد آب شوند . البته بلیط را باید چند روز قبل تهییه فرمایید.

پس به کسانی که مدرک غواصی دارند توصیه می شود که در سفر به مالزی حتما مدرکشان را با خود ببرند .